Escapologie neboli escapology magic

(z latinského escapare - vyvléci se)

Jde o specializovaný kouzelnický obor. Patří sem všechna kouzla typu úniky a vyproštění.
Paul Merild uniká z lan, řetězů, pout, zámků, svěrací kazajky i klece.
Své úniky provádí ve vzduchu, na zemi i pod vodou.

Únik ze svěrací kazajky:

Toto kouzlo je známé již z počátku dvacátého století. Jako první jej předvedl slavný Harry Houdini.  Dnes jej předvádí spousta kouzelníků po celém světě. Většinou však kouzelníka poutají jeho asistenti. V podání Paula Merilda můžete tento únik vidět tak, že kazajku zapínají a utahují sami lidé z publika. Paul Merild tento únik předvádí ve dvou variantách. Buď  jako únik na zemi. (Lze předvádět i v kavárnách, salóncích, či u Vás doma.) Nebo v zavěšení hlavou dolů na velkých jevištích, či při venkovních produkcích. (Paul Merild může vyset za nohy z vysokozdvižné plošiny, či pomocí elektrického navijáku pod stromem, nebo pod stropem jeviště.)

Únik z 20m lana:

I tento únik pochází od slavného Harryho Houdiniho. Předváděl jej od roku 1906 do roku 1918. Lidé dostanou k dispozici 20m lano a s jeho pomocí spoutají kouzelníka. Ten následně ze smyček a uzlů uniká do předem stanoveného času. I tento kousek můžete vidět v podání Paula Merilda ve dvou variantách. Lidé mohou kouzelníka přivázat k židli (Při venkovních produkcích pod širým nebem je pod židlí nálož a po 3minutách židle exploduje.) a nebo kouzelníka sváží ve stoje a ten je následně pověšen za nohy. Hlavou dolů a s igelitovým pytlem na hlavě + lepící páskou kolem krku předvede Paul nevídaný souboj se smrtí. Obě varianty je možno vidět v galerii jako video-ukázky.

Únik zřetězů, pout a klece:

Doposud nejúspěšnější únik Paula Merilda! Paul se nechá spoutat policejními pouty, na zápěstí, nohou i palcích. Dostane těžký okov na krk a všechna pouta jsou spojena řetězy z poctivé oceli. Je uzavřen do klece a zajištěn petlicí a zámkem s číselným kódem. Vše projde kontrolou lidí z publika. Diváci mohou kontrolovat celé poutání a nakonec Paula do klece sami uzavřou. Paul se přímo zástupci publika nechá zkontrolovat detektorem kovu. Nemá žádný tajný klíč ani šperhák! Klec má ve předu mříž a lidé celou dobu sledují únik kouzelníka. Paul se vyprostí přesně do 3minut. Po tomto odpočtu v kleci exploduje nálož a horký plamen spálí celý obsah klece.

Únik z pout a pytle:

Paul Merild unikne z policejních pout se zalepenými zámky (není možné použít klíč) a látkového pytle doslova ve zlomku vteřiny. Jedná se o velmi rychlé a efektní číslo. Je dobré jej kombinovat spolu s další objednávkou.

Další iluze


Destrukce hlavy diváka:

Lze divákova hlava propíchat 15ti noži? Nebo snad je divák bez hlavy? Během této zajímavé a mezi kouzelníky rozšířené iluze doslova přijde divák o hlavu. Lze aplikovat i na oslavenci, či řediteli firmy atd.


Řezání ruky kouzelníka či hosta:

Tato malá napínavá iluze lze použít při krátkých vstupech na jevišti, či jako zábavný prvek předvedený na oslavenci, čestném hostu atd.
Kráječ zeleninu překrojí jako nic, ale lidskou rukou projde bez následků.

 

 

 

 
 
© 2011 PaulMerild.com , Všechna práva vyhrazena